SAĞLIĞINIZA DİKKAT EDİN

Zeytinyağı insan sağlığı açısından en faydalı yağların tartışılmaz birinci sırasında olanıdır. Türkiye’de ve dünyada tüm tıp otoritelerinin öngördüğü ve kabul ettiği birçok araştırmaya göre zeytinyağının insan sağlığı açışından başlıca birkaç faydasını saymak gerekirse,birinci sırada kalp ve damar sağlığına büyük katkı sağlamaktadır.dolaşım sistemi ince ve kalın bağırsak rahatsızlıkları bağsur rahatsızlığı miğde rahatsızlıkları beyin fonksiyonlarına etkisini de unutmamak lazım.zeytinyağı Allah’ın gıdalar arasındaki mucizelerinin başında gelmektedir.zira Kuran da zeytin be incir meyvesi üzerine yemin etmiştir Allah (c.c.) tıp otoritelerinin de üzerinde hem fikir oldukları zeytinyağının insan sağlığı üzerindeki etkileri.tüm dünyada da kabul görmüş ve günden güne bu bilinç insanlarda ve kültürlerde yayılmaya başlamıştır.Zira antik çağlardan beri zeytinyağı tüm mutfakların baş tacı olmuş bunu çeşitli kanıtlarıyla tarihçiler ortaya koymuştur.

 

Organik ve doğal beslenmenin dahada önem kazandığı modern dünyada sağlımızı korumak için zeytinyağını mutfaklarımızın baş tacı yapmamız sağlıklı ve kaliteli bir ömür geçirmek hastalıklardan korunmak için şart ve en gerekli olandır.organik doğal ve kaliteli zeytinyağı erken hasat zamanı dallarından özenle toplanarak bekletilmeden taş baskı ve soğuk sıkım teknikleri kullanılarak üretilen, dizem ve asit oranı en düşük nefaseti yumuşak güzel zeytin kokulu ve aromalı zeytinyağıdır.zeytinyağının kalitesinde zeytinin ırkı bulunduğu rakım ağacın yaşı ve toplama ve bekleme koşulları büyük etkendir.ayrıca zeytinyağının saklama koşulları da kalitesi için bir kriterdir.saklama krom tanklarda yerin altı metre altındaki mahsenlerde serin ortamda olması zeytinyağının değerini ve sağlık açısından faydasını arttıracaktır. Zira saklama ve işleme koşulları zeytinyağının besin değerlerini etkileyecek bir durumdur.

 

Zeytinyağının en kaliteli olanı erken hasat soğuk sıkım taş baskı olanıdır. Zira en çok %0.2 asit oranı yani dizem ideal olanıdır.kaliteli ve organik domates salatalık soğan biber brokoli karnı bahar semiz otu dere otu marul havuç turp ve daha birçok salata malzemesi ile doğal katkısız organik bir zeytinyağı kullanılarak yapılacak salatalar hem damağınız hem sağlığınız için sofralarımızın vazgeçilmezi olmalıdır.Biz Altınırmak ailesi olarak tüm bu saydığımız özellikte ürünleri sizlere www.altinirmak.com.tr adresinden sunmaktayız. Ayrıca doğal fermente şifa sirkelerimiz salataların başka vazgeçilmezlerindendir.Hem yemeklerde hem salatalarda zeytinyağı sağlığınızı Akdeniz kültürünün vazgeçilmezi olmuştur istatistiklere bakıldığında kalp damar hastalıkları dolaşım sistemi rahatsızlıkları kolon ve kanser rahatsızlıkları görülme oranı bu tip beslenmede en az görülen vakalardır. Biz Altınırmak zeytinyağları olarak sizleri zeytinyağlı mutfaklarda beslenmeyi öneriyoruz. Sağlıklı kaliteli bir yaşam için zeytinyağlı tüketin.

Altınırmak zeytinyağları